Lidé z rodu Nire

17. února 2013 v 14:59 | Yu |  Různé hlouposti
Název: Lidé z rodu Nire
Autor: Morio Kita
Stran: 560 + 5 stran doslov
Doba: 1900- konec 2WW (plus nějaká doba po ní)

Obsahuje spoilery.

Tahle knížka si snad stoupne mezi jedny z mých oblíbených. Ale já nemám až tak ráda příběhy z válečného období... nevím. Ale je to krásná knížka. Už jenom protože je tak obsáhlá, protože za padesát let se hodně věcí změní. Strašně moc. Na konci jsme brečela dvakrát. (U Čínské císařovny třikrát haha.)
Když se Tecukiči rozhlížel po kraji, když přemýšlel nad tím, že jeho život končí. Kvůli tomu jak tragický mi jeho osud přišel, dojalo mě to. Čekala jsem, že tam umře, ale i když ho chytl infarkt, jen ochrnul na levou půlku těla. A to je možná ještě víc tragické, protože je z něj nevždy mrzák. Je mi ho vážně líto, celý jeho život je... nevděčný.
Nejtragičtější postavy jsou Aiko a Tecukiči a nejtragičtější postavy druhého stupně jsou Seiko a Zaósan. Podle mě.
Moje oblíbené postavy byly Aiko a Seiko. Ale mám ráda i Momoko, svým způsobem. Je hodná, i když je trochu hloupá.

Nechci to psát moc dlouhé. Dojímá má to, jak vypadala nemocnice za Kiičira. Je mi líto, že zažil ten požár, který všechno zničil. Skoro jsem brečela, když z něj byl jen děda, co pil bordó. Bylo to tak špatně. Přišel mi tak... zlomený. A při tom, pořád se usmíval a přitom zvládl dát nemocnici do pořádku, udělat plány, koupit pozemky. Podle mě je obdivuhodný, i když nemá ten nejlepší charakter.

A hodně mě dojalo když Tecukičimu podruhé shořely knihy. Po tom, jak ho poprvé zlomilo. Je mi ho vážně líto.
Zvykla jsem si jména přepisovat, protože tak jsou tam samozřejmě psaná. Ne jako Tecukichi ale jako Tecukiči. Omluvte to.

Chtěla jsem napsat víc věcí, třeba jak autor řeší smrt. Některé postavy prostě jsou, žijí, pak se o nich chvíli nemluví, příběh se soustředí jinam a pak jako rána z nebes se z ničeho nic oznámí, že umřel. Ale... nějak klidně.

Ale tohle bude vše, musím si ještě napsat na zítra sloh do školy.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama